Нормативно-правова база

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти (пробне ЗНО) – це добровільне тестування осіб, що мають намір вступати до вищих навчальних закладів України (далі – ВНЗ).

Пробне ЗНО надає можливість: 
  • взяти участь у процедурі проведення ЗНО;
  • психологічно адаптуватися до основної сесії ЗНО;
  • ознайомитися з різними формами тестових завдань, зокрема із завданнями двох рівнів складності;
  • розрахувати час роботи з тестовими зошитами;
  • потренуватися в заповненні бланків відповідей;
  • визначити власний рівень знань;
  • скорегувати підготовку до ЗНО.

Учасники пробного тестування отримують:
  • взяти участь у процедурі проведення ЗНО;
  • психологічно адаптуватися до основної сесії ЗНО;
  • ознайомитися з різними формами тестових завдань, зокрема із завданнями двох рівнів складності;
  • розрахувати час роботи з тестовими зошитами;
  • потренуватися в заповненні бланків відповідей;
  • визначити власний рівень знань;
  • скорегувати підготовку до ЗНО.
  • зошит (-ти) з тестовими завданнями пробного ЗНО;
  • бланк (-ки) відповідей;
  • бланки з правильними відповідями та методику визначення результатів (після завершення процедурипробного тестування);
  • можливість визначити власні результати пробного ЗНО* (інформація розміщується на нашому сайті на інформаційних сторінках «Особистий кабінет учасника пробного ЗНО»).

ЗВЕРТАЮ УВАГУ, що результати пробного ЗНО не використовуються для участі в конкурсі під час вступу до ВНЗ


ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ПРОБНОГО ЗНО-2018:

Дата проведенняПредмет тестування**
24.03.2018 (субота)українська мова і література
31.03.2018 (субота)біологія, географія, історія України, математика, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова
**Предмети тестування, зазначені в один день, розпочинаються одночасно, тому неможливо бути присутнім в той саме час на кількох тестуваннях.

ІНФОРМАЦІЮ ПРО ЧАС І МІСЦЕ ПРОХОДЖЕННЯ ПРОБНОГО ЗНО (ЗАПРОШЕННЯ) для осіб, які зареєструвалися та вчасно сплатили вартість тестування (нь), буде розміщено в Особистих кабінетах учасників пробного ЗНО до 01.03.2018.
У ДЕНЬ ПРОХОДЖЕННЯ ПРОБНОГО ЗНО допуск особи до пункту пробного тестування здійснюватиметься за наявності таких документів:
- Паспорта (свідоцтва про народження) або іншого документа,що посвідчує особу;
- Запрошення для участі в пробному ЗНО.

РЕЗУЛЬТАТИ ПРОБНОГО ТЕСТУВАННЯ визначатимуться за допомогою спеціального сервісу «Визначення результатів пробного ЗНО», який буде розміщено на нашому сайті www.dneprtest.dp.ua (з української мови і літератури – з  24.03.2018, з інших предметів – з 31.03.2018).
Для отримання результатів пробного ЗНО кожному учаснику потрібно буде занести свої відповіді до спеціального сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» у такі терміни: з української мови і літератури з 24 до 26 березня, з інших предметів – з 31 березня до 02 квітня.
Оголошення результатів пробного ЗНО з української мови і літератури – 30 березня, з інших предметів – 06 квітня.

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ, що результати  пробного ЗНО не використовуються для оцінювання рівня навчальних досягнень учнів ЗНЗ та для конкурсного відбору на навчання до ВНЗ.

Особливості проведення ЗНО-2018
У 2018 році ЗНО пройде з 22 травня до 14 липня.
8 вересня набув чинності наказ Міністерства освіти і науки України, що регулює проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року.
Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів.
Загалом зовнішнє незалежне оцінювання пройде з одинадцяти предметів:
українська мова і література,
 історія України,
 математика,
 біологія,
 географія,
 фізика,
 хімія,
 англійська мова,  іспанська мова, німецька мова, французька мова.

ДПА У ФОРМІ ЗНО
У 2018 році як оцінки за ДПА для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів буде зараховано результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів (наказ Міністерства освіти і науки України від 31 липня 2017 року № 1103 «Деякі питання проведення в 2018 зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»):
1) українська мова і література (українська мова);
2) математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) – за вибором випускника;
3) навчальний предмет за вибором випускника (математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, французька, мови, біологія, географія, фізика, хімія).
Звертаємо увагу, що для проходження ДПА можна обрати й математику, й історію України.
У разі проходження ДПА у формі ЗНО з іноземної мови, випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, які вивчали цю іноземну мову:
  • на рівні стандарту або академічному рівні, отримують оцінку за державну підсумкову атестацію за результатами виконання завдань 1–32 і 49–59 (43 завдання);
  • на профільному рівні, отримують оцінку за державну підсумкову атестацію за результатами виконання усіх завдань тесту (59 завдань).
Також у 2018 році ДПА у формі ЗНО з української мови і літератури (українська мова) проходитимуть учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту.
Як оцінки за ДПА буде зараховано результати виконання всіх завдань сертифікаційної роботи або частини з них (залежно від навчального предмета).
Новації тестів з англійської, іспанської, німецької та французької мов:
1) додано частину «Розуміння мови на слух», яка передбачатиме прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань;
2) збільшено кількість завдань – 59 та тривалість тесту (150 хвилин);
3) учасники, які оберуть іноземну мову як предмет державної підсумкової атестації, отримають результат ДПА (за шкалою 1–12) залежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали:
• для тих, хто вивчав мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання всіх завдань;
• для тих, хто вивчав мову на рівні стандарту або академічному, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань 1–32 і 49–59.
Учасники, яким іноземна мова потрібна для вступу до вищих закладів освіти, мають виконувати усі завдання тесту, незалежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали. Результати зовнішнього незалежного оцінювання (за шкалою 100–200) буде визначено за результатом виконання всіх завдань тесту.
Зміст і складність завдань тестів відповідатиме Програмі зовнішнього незалежного оцінювання, що враховує специфіку вивчення іноземної мови на рівні стандарту (академічному) та на профільному рівні. Тому тестування передбачає виконання сертифікаційної роботи, що містить завдання різних рівнів складності.

Календарний план проведення ЗНО-2018


Реєстрація для участі у ЗНО-2018

Реєстрація для участі у ЗНО-2018 триватиме з 06 лютого до 19 березня.  Внести зміни до реєстраційних даних або усунути причини, що стали підставою для відмови в реєстрації, можна буде до 2 квітня. Докладніше у розділі "Процедура реєстрації"

Немає коментарів:

Дописати коментар